Jak wybrać dobre elektryczne grzałki do bojlera z termostatem?


Opis

W pojemnościowych urządzeniach do podgrzewania wody zamontowane są specjalne grzałki, których zadaniem jest stałe utrzymywanie zadanej temperatury. Dzięki temu użytkownicy mają do dyspozycji ciepłą wodę przez cały czas. Tego typu elementy grzejne różnią się nieco od grzałek stosowanych w termach czy też w elektrycznych podgrzewaczach przepływowych.

Aby możliwe było skuteczne podgrzanie wody szybko przepływającej przez termę, grzałka musi wytworzyć wysoką temperaturę w krótkim czasie. Z kolei grzałki do bojlera z termostatem działają w trybie ciągłym i muszą być wyposażone w zabezpieczenia chroniące przed zamarznięciem oraz zagotowaniem się cieczy. Do tych zbiorników, które narażone są na działanie niskich temperatur, instalowane są wyłącznie grzałki mające tryb czuwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie grzejne włącza się automatycznie, gdy czujniki wychwycą spadek temperatury poniżej określonego poziomu.

Producent grzałek z nierdzewnych stopów metali, z którego wyrobami można się zapoznać na stronie internetowej wugmb.com, oferuje szeroki wachlarz podzespołów. Wśród asortymentu są między innymi:

  • suche elementy grzejne SNOW,
  • spiralne elementy grzejne,
  • grzałki ze stali nierdzewnej,
  • grzałki z termoregulatorem,
  • grzałki RF i RT.

Ponadto klienci mają do dyspozycji niezbędne akcesoria do bojlerów i innych podgrzewaczy wody użytkowej, w tym termometry, termostaty, zawory czy anody magnezowe.

Grzałki do bojlera dobiera się przede wszystkim pod kątem mocy (dostępne są modele mające od 1500 do 9000 W) i ich możliwości grzewczych. Należy też pamiętać o dostosowaniu napięcia – producent grzałek dostarcza urządzenia w wersji 230 V, jak i trójfazowe – 400 V, dodatkowo niklowane. Wysoka wydajność grzałek, które prawie całą energię elektryczną zamieniają na ciepło, umożliwia wybór urządzenia o niższej mocy.

Ogrzewacze wody wielkopolskiego producenta można przy tym łączyć z zestawem fotowoltaicznym, co pozwala na znaczne ograniczenie wydatków na prąd. Zestaw taki składa się z paneli solarnych, inwertera, sterownika oraz grzałki i bojlera.

Dodano: 2022-03-18

Źródło:
https://wugmb.com/grzalki-z-termoregulatorem


Autor: Borys Kaczmarczyk


Dodaj komentarz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Social:

WUG MB Sp. z o.o.

Telefon: 61 285 64 00

WWW: https://wugmb.com/

Miejscowość: Środa Wielkopolska

Adres: Karola Libelta 2

Kod pocztowy: 63-000

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

FIRMY W OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Wiele osób marzy o tym, żeby mieć piękny taras, na którym będą mogli latem wypić kawę czy poczytać książki. Jak wybrać odpowiedni materiał na taras? Czym kierować się pr

Kaskada Hotel&Restauracja

Czasami chciałoby się uciec od rzeczywistości i spędzić czas z dala od domu. Niestety, nie zawsze ma się do tego możliwość. Można jednak zaprosić kogoś bliskiego i tym samym spędzić r

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Duże miasta obecnie coraz częściej muszą zmierzyć się z poważnym problemem, jakimi są niebotyczne korki pojawiające się już nie tylko w centrach miasta. Bez wątpienia w Polsce można be

© All rights reserved | www.bernadetta-film.pl 2024.