Tramwaj na naramowice projekt


Opis

Duże miasta obecnie coraz częściej muszą zmierzyć się z poważnym problemem, jakimi są niebotyczne korki pojawiające się już nie tylko w centrach miasta. Bez wątpienia w Polsce można bez trudu znaleźć miasta, których mieszkańcy napotykają większe problemy w drodze do pracy niż inni. Dzisiaj szacuje się, że nawet połowa Polaków jest już szczęśliwymi posiadaczami samochodów. Na szczęście nie wszyscy codziennie korzystają z samochodów, dlatego też miasta nie wyglądają jak jeden wielki korek.

Prawdą jednak jest, że Poznań potrzebuje rozwiązać palący problem, jakim jest zakorkowanie ulicy Naramowice. W godzinach szczytu porannego i popołudniowego samochody poruszają się bardzo wolne. Nawet ci, którzy zdecydowali się na przejazd autobusem miejskim, nie mogą liczyć na dużo większą prędkość. Nie ma bus pasów, co sprawia, że nawet transport publiczny nie jest w stanie sobie poradzić z tym problemem.

Warto jednak wiedzieć, że początkowo nikt nie zakładał, że na osiedlu Naramowice będzie mieszkała tak duża liczba mieszkańców. Dlatego też obecna infrastruktura drogowa wymaga gruntownych zmian i przebudowań. Dopiero wtedy mieszkańcy tego osiedla będą mogli odetchnąć z ulgą.

Pojawił się projekt, by jeździł tramwaj na Naramowice. Obecnie dużo osób dyskutuje na temat tego, czy lepszym rozwiązaniem są tramwaje czy autobusy miejskie. Prawdą jednak jest, że autobusy nigdy nie będą tak energetycznie "wydajne", jak tramwaje są. Można zatem się spodziewać, że tramwaj na Naramowice to pomysł trafiony, którego realizacji należałoby wyczekiwać z utęsknieniem.

Warto jednak mieć świadomość, jak ma przebiegać trasa takiego tramwaju. Budowa tej nitki tramwajowej ma być dwuetapowa. W pierwszym etapie ma zostać zbudowany odcinek od pętli "Wilczak" do "Błażeja", a kolejnym etapem będzie wybudowanie odcinka od skrzyżowania ulic Garbary/Estkowskiego do pętli "Wilczak". Przy takich układzie trasy można oczekiwać, że mieszkańcy Naramowic odczują zmianę na własnej skórze.

Na stronie tramwajnaramowice.pl można dowiedzieć się więcej na temat tego projektu.

 

Dodano: 2018-11-14

Źródło:Autor: Jerzy Dąbrowski


Dodaj komentarz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Social:

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Telefon: 61 884 20 10

WWW: http://tramwajnaramowice.pl/

Miejscowość: Poznań

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Kod pocztowy: 61-831

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

FIRMY W OKOLICY

TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

Wiele osób marzy o tym, żeby mieć piękny taras, na którym będą mogli latem wypić kawę czy poczytać książki. Jak wybrać odpowiedni materiał na taras? Czym kierować się pr

Kaskada Hotel&Restauracja

Czasami chciałoby się uciec od rzeczywistości i spędzić czas z dala od domu. Niestety, nie zawsze ma się do tego możliwość. Można jednak zaprosić kogoś bliskiego i tym samym spędzić r

PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Wiele betonowych konstrukcji wykonuje się razem ze specjalnym, stalowym zbrojeniem. Grube pręty, dobrane wielkością do danego projektu, odgrywają w takich przypadkac

© All rights reserved | www.bernadetta-film.pl 2024.