Jakie rodzaje przyjaznych środowisku opakowań są dostępne na rynku?


Opis

Od wielu lat naukowcy pracują nad tworzywami przyjaznymi środowisku, które będzie można bezpiecznie wykorzystać w kontakcie z żywnością. Nieustannie powstają nowe rozwiązania wykorzystujące surowce roślinne i organiczne w szybkim tempie ulegające rozkładowi i bezpieczne dla środowiska. Rezygnacja z plastiku jest koniecznością, jeżeli ludzkość chce zagwarantować przyszłym pokoleniom warunki niezbędne do życia na planecie.

Mnóstwo opakowań plastikowych trafiających do oceanów i na wysypiska związanych jest z działalnością sieci gastronomicznych, dlatego one też powinny pomyśleć nad zmianą i zaoferować klientom przyjazne naturze opakowania dostępne w wielu rodzajach.

W asortymencie hurtowni MyHappyOcean są opakowania recyklingowane, powstające z takich surowców wtórnych jak papier, plastik, szkło i metal. Do ponownego przetworzenia mogą też trafić opakowania z mąki kukurydzianej, bambusa, trzciny cukrowej, mieszanki grzybów i odpadów rolniczych. Sklep ma też w ofercie opakowania biodegradowalne z surowców organicznych, takich jak celuloza, rośliny strączkowe i banany. Drugi rodzaj trafia na komposty, gdzie ulega biodegradacji, zamieniając się w biomasę. Znajdujące się w niej składniki odżywcze wzbogacają glebę. Jest to krótki proces, niewymagający ingerencji człowieka. Na kompost można wyrzucać opakowania wytworzone z:

 • otrębów pszennych,
 • trzciny cukrowej,
 • liści palmowych,
 • słomy,
 • bambusa,
 • pestek awokado.

Asortyment tego sklepu internetowego jest bogaty i można w nim znaleźć naczynia i opakowania do każdego typu działalności. Nabędą tam odpowiednie artykuły:

 • punkty gastronomiczne serwujące gorące dania,
 • lodziarnie,
 • ciastkarnie i piekarnie,
 • lokale oferujące sushi,
 • firmy cateringowe,

którym zależy na ochronie planety. Także osoby prywatne mogą wykorzystać np. talerze z otrębów podczas przyjęć w ogrodzie, jak również kubków na zimne napoje z biopolimeru PLA wytwarzanego z mączki kukurydzianej.

Chcą zapoznać się z całą ofertą, wystarczy odwiedzić stronę firmy, gdzie można też znaleźć mnóstwo ciekawych informacji na temat ekologii.

Dodano: 2023-04-13

Źródło:
https://myhappyocean.pl/Rodzaje-opakowan-ekologicznych-dostepnych-na-rynku-blog-pol-1592905786.html


Autor: Karina Czerwińska


Dodaj komentarz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Social:

MyHappyOcean - Opakowania Ekologiczne

Telefon: + 48 509 295 620

WWW: https://myhappyocean.pl/

Miejscowość: Warszawa

Adres: Zapłocie 256

Kod pocztowy: 02-970

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

FIRMY W OKOLICY

Geoscanners Polska - TMT Projekt sp. z o. o.

Przedsiębiorstwo Geoscanners Polska to jedna z wiodących firm, które trudnią się na naszym rynku badaniami georadarowymi. Do realizacji swoich obowiązkó

Przedwczesny wytrysk ranking

Problem przedwczesnego wytrysku oraz słabej erekcji dotyczy wielu mężczyzn niezależnie od wieku. Producenci leków i suplementów diety od wielu lat wprowadzają na rynek produkty,

Polski Materac

Nasz tryb życia często jest wręcz niepokojąco szybki - jemy w biegu, nie dbamy o jakość swojego snu, w niedbały sposób dobieramy przedmioty codziennego użytku, nie zastanawiając si�

© All rights reserved | www.bernadetta-film.pl 2024.