Transport do Norwegii – podstawowe informacje


Opis

Każdy przedsiębiorca, który planuje eksportować swoje towary do Norwegii, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że przepisy w tym kraju są o wiele bardziej wymagające, niż w przypadku państw należących do Unii Europejskiej. O czym warto wiedzieć?

Ze względu na to, że Norwegia nie jest członkiem EU, przewożone ładunki muszą zostać poddane odprawie celnej na tych samych zasadach, jakie obowiązują inne kraje trzecie. Jednak należy wiedzieć, że Norwegia, Islandia i Liechtenstein należą do Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym, co umożliwia łatwiejsze transportowanie niektórych produktów. Wyjątek stanowią artykuły rolno-spożywcze, rybne, rośliny lub kosmetyki (wymagają one dodatkowych procedur). Aby przyspieszyć proces, warto skorzystać z usług firmy, która oferuje kompleksowe usługi obejmujące nie tylko sam transport towarów, ale i pomoc w dopełnieniu rozmaitych formalności. Dzięki temu rozwiązaniu ładunek o wiele szybciej znajdzie w się miejscu docelowym, co jest szczególnie ważne, gdy przewożone są produkty z krótszą datą przydatności do użytku.

Przedsiębiorca może eksportować i sprzedawać artykuły do Norwegii wyłącznie, jeśli zostanie zarejestrowany jako eksporter. Rejestracja odbywa się online i jest bezpłatna. Norweskie przepisy dotyczące podatku VAT i opłat celnych są zróżnicowane, dlatego też warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora oferowanego przez służby celne. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w tym kraju odprawa celna nie jest częścią usługi.

Renomowana firma Important Cargo Traffic świadczy usługi związane z przewozem rozmaitych towarów do państw znajdujących się na terenie Unii Europejskiej oraz poza nią. Oferta obejmuje transport do Norwegii ładunków drobnicowych, całopojazdowych oraz ponadgabarytowych. Pojazdy są wyposażone we różne zabezpieczenia, więc przewóz przedmiotów delikatnych lub wymagających specjalnych warunków nie stanowi problemu. Dla większego bezpieczeństwa produktów podmiot proponuje klientom dodatkowe ubezpieczenie. Dla przedsiębiorstwa pracują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą w zgromadzeniu dokumentacji oraz przygotuje szczegółowy kosztorys.

Wybór tej firmy transportowej to gwarancja usług na najwyższym poziomie, przystępnych cen oraz terminowej realizacji każdego zlecenia.

Dodano: 2023-06-02

Źródło:
https://importantcargotraffic.pl/oferta/transport-norwegia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Norwegia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport

Autor: Katarzyna Kubiak


Dodaj komentarz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Social:

IMPORTANT CARGO TRAFFIC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Telefon: +48 535 080 333

WWW: https://importantcargotraffic.pl/

Miejscowość: Sulejówek

Adres: Bema 5

Kod pocztowy: 05--07

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

FIRMY W OKOLICY

Geoscanners Polska - TMT Projekt sp. z o. o.

Przedsiębiorstwo Geoscanners Polska to jedna z wiodących firm, które trudnią się na naszym rynku badaniami georadarowymi. Do realizacji swoich obowiązkó

Przedwczesny wytrysk ranking

Problem przedwczesnego wytrysku oraz słabej erekcji dotyczy wielu mężczyzn niezależnie od wieku. Producenci leków i suplementów diety od wielu lat wprowadzają na rynek produkty,

Polski Materac

Nasz tryb życia często jest wręcz niepokojąco szybki - jemy w biegu, nie dbamy o jakość swojego snu, w niedbały sposób dobieramy przedmioty codziennego użytku, nie zastanawiając si�

© All rights reserved | www.bernadetta-film.pl 2024.