Systemy WMS znacznie przyspieszają pracę w magazynach

Opis

Magazyn to miejsce, które jest niezbędne niemal w każdej firmie. Oczywiście od jej wielkości i rozmachu prowadzonej działalności zależy, czy powinien on być obszerny, czy wystarczy niewielkie pomieszczenie. Jest to strefa, w której składowane są ładunki. Może to być zarówno asortyment na potrzeby własne (np. towar w sklepie), jak i pakunki zewnętrzne, które należy poddać dalszej dystrybucji, co ma miejsce m.in. w przypadku przedsiębiorstw spedycyjnych. 

Procesy logistyczne, jakie odbywają się w magazynach, wymagają dokładnej obsługi. Nie można pominąć żadnego szczegóły. Wszelkie, nawet najdrobniejsze pomyłki mogą prowadzić do zaginięcia ładunku lub jego nieterminowej dostawy. W dużych podmiotach transportowych liczba operacji, jakie codziennie wykonują pracownicy, jest olbrzymia. Dlatego, żeby wszystkiego dopilnować, należy posługiwać się odpowiednio zaprojektowanym programem komputerowym.

Ważne, żeby wybrać taki, który będzie miał przydatne funkcje oraz narzędzia, ale także będzie łatwy w obsłudze. Należy mieć na uwadze, że w zakładach pracy często dochodzi do rotacji wśród kadry. Chodzi o to, by nowo zatrudniona osoba mogła szybko opanować obsługę aplikacji, żeby była w stanie wydajnie wspierać zespół w obrocie towarowym. Istotne jest zatem, żeby wybrany WMS (Warehouse Management System), czyli system umożliwiający komputerowe zarządzanie i kontrolowanie procesami magazynowymi, miał intuicyjny interfejs. 

Tego typu aplikacje oferuje producent i zarazem sprzedawca rozwiązań IT - firma IBCS Poland Sp. z o.o. Doświadczona ekipa fachowców doskonale zna specyfikę pracy w sortowniach przesyłek oraz innych strefach przeznaczonych do przechowywania różnego rodzaju towaru. Dlatego specjaliści wiedzieli, z jakimi problemami boryka się ekipa na hali i jakie funkcje powinno mieć oprogramowanie, by ich praca stała się łatwiejsza i szybsza.

System bazuje na automatycznej identyfikacji ładunku, co pozwala na błyskawiczne zlokalizowanie przesyłki nawet na największym magazynie. Ponadto posługiwanie się nim znacznie usprawnia takie procesy jak przyjmowanie pakunków, ich sortowanie, przydzielanie do konkretnego pojazdu transportowego, a także wydawanie klientowi oraz inwentaryzowanie.

Dzięki temu zespół zyskuje bieżące informacje o stanie magazynowym, szybkie znajdowanie towaru i ograniczenie występowania pomyłek.

Dodano: 2022-02-01

Źródło:
https://www.ibcs.pl/system-ibcstiger/


Autor: Michalina Duda


Dodaj komentarz


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Social:

IBCS Poland

Telefon: 18 44 21 666

WWW: https://www.ibcs.pl

Miejscowość: Nowy Sącz

Adres: J. Piłsudskiego 46

Kod pocztowy: 33-300

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

FIRMY W OKOLICY

Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków

Obecnie serwisów świadczących usługi, takie jak naprawa lodówek gastronomicznych w Krakowie lub też innych miastach, jest naprawdę wiele, jednak nie każdy z nich zasługuje na z

Stachurski Przeprowadzki

Współcześnie coraz więcej osób przekonuje się do usług firm przeprowadzkowych, ponieważ ich przedstawiciele usprawniają organizację takiego przedsięwzięcia i czynią je mniej stresując

ERGODOM - Budowa domów

Popularna krakowska firma budowlana działająca pod nazwą ERGODOM oferuje klientom prywatnym oraz przedsiębiorcom (głównie inwestorom z branży) usługę kompleksowej budowy energooszczędnych

© All rights reserved | www.bernadetta-film.pl 2024.